Nowy kanał na YT: Self Overflow, debata o Incelach i kilka innych aktualności

 

Cześć :)

Dziś nie będzie typowego wpisu. Zamiast tego zaproszę Cię do obejrzenia mojego nowego kanału na YT, obejrzenia debaty w której miałem okazję brać udział i podzielę się kilkoma dodatkowymi zapowiedziami.

Self Overflow

Stack Overflow to dobrze znany serwis, na którym programiści zadają pytania o problemy z kodem i dostają odpowiedzi od innych programistów. Przez lata Stack dorobił się nawet sekcji z pytaniami o problemy interpersonalne. Jednak o ile programiści odpowiadający programistom na pytania o kod to klasyczny przykład wymiany mentorskiej i dzielenia się sprawdzoną wiedzą, o tyle już odpowiedzi na pytania o kompetencje miękkie mogą mieć bardzo różną jakość. Dlatego pomyślałem, że warto stworzyć Self Overflow (na razie w wersji polskiej, docelowo też anglojęzycznej), czyli vlogowy serwis na którym psycholog (a docelowo wielu psychologów) odpowiada na takie pytania.

Dlatego zapraszam Cię na Self Overflow – stronę kanału znajdziesz TUTAJ

Zaczynam od pytań, które często padają na szkoleniach i wykładach, które prowadzę, ale jeśli ten kanał ma żyć, potrzebuje pytań od Was. Dlatego zapraszam do ich zadawania, postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej z tych, które zadacie. Odpowiedzi będą krótkie, konkretne, ale postaram się co jakiś czas dodawać też dłuższy film wprowadzający jakąś koncepcję, tak by móc się do niej odwoływać w kolejnych filmach.

Kanał, jak nazwa wskazuje, skierowany jest głównie dla osób ze świata IT i staram się mówić językiem dopasowanym do tej grupy*, ale chętnie odpowiem również na pytania innych osób.

*Prawdę mówiąc, szkolę głównie IT od tak dawna, że wysiłkiem jest dla mnie obecnie zmienić język na grupę nie-IT ;) 

 

A skoro mowa o kanałach, nie jest to jedyny kanał, jaki mam w planach – po prostu pierwszy, który w końcu udało mi się uruchomić. Przy tej okazji znalazłem jednak chyba całkiem sensowny format dla siebie, więc kolejne powinny pójść łatwiej. W planach mamy m.in. Samotny Programista – o relacjach dla osób ze środowiska IT, PsychoLogicznie – z ogólnopsychologicznymi wykładami, oraz Propaganda Racjonalistyczna – na tematy społeczne.

 

Debata o Incelach w MOK Olsztyn

Kilka tygodni temu miałem okazję wziąć udział w debacie o Incelach i Przegrywach w MOK Olsztyn, razem z Aleksandrą Herzyk i Patrycją Wieczorkiewicz. Poruszaliśmy wiele kwestii i myślę, że jest ona dobrym uzupełnieniem dotychczasowych artykułów.

 

Renowacja MindStore i innych serwisów

Prawdopodobnie w drugiej połowie grudnia MindStore będzie niedostępny, w ramach pewnych korekt i renowacji. Jeśli planujesz jakieś zakupy, zadbaj o nie wcześniej. Jeśli planujesz zakup fizycznej książki “Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań” jako prezentu świątecznego, weź dodatkowo pod uwagę jak w grudniu działa poczta i zamów z wyprzedzeniem. Przerwa nie powinna być długa i myślę, że MindStore wystartuje na początku stycznia, możliwe, że z paroma nowymi materiałami.

Podobną renowację powinno przejść też kilka innych serwisów – docelowo krolartur.com stanie się stroną-wizytówką, prowadzącą do podserwisów na temat pomocy psychologicznej, bloga, firmy szkoleniowej, itp. Blog pozostanie cały czas online, więc jeśli będziesz się nudzić przez święta, to zawsze możesz sięgnąć do ponad 1400 wpisów, które już się tu ukazały. A żeby w tym pomóc, będę też uruchamiał newsletter, który z jednej strony będzie informował o nowych wpisach, a z drugiej będzie proponował mój wybór najlepszych i najważniejszych wpisów archiwalnych, w ramach cyklów tematycznych (np. status, improwizacja, skuteczny coaching/terapia, pewność siebie, związki, itp.). Mam nadzieję, że ułatwi to nowym czytelnikom ogarnięcie rozległych archiwów bloga i zapoznanie się z niektórymi spośród wielu ciekawych wpisów, jakie pojawiały się tu przez lata. (Unikając przy tym wielu nieciekawych lub wręcz takich, których dziś się nieco wstydzę ;P )

Dlaczego akurat w tym okresie? Cóż, 2021 był dotąd bardzo intensywny szkoleniowo, 2022 zapowiada się podobnie. Ponieważ mocno angażuje się w szkolenia, które prowadzę, po szkoleniu rzadko kiedy mam moce przerobowe by ugotować sobie bardziej wyrafinowany obiad, a co dopiero by robić coś intelektualnie wymagającego. (Jedyny wypadek samochodowy jaki miałem w życiu był na podjeździe stacji serwisowej, po szkoleniu :P Od tego czasu wiem, że “szkoliłeś? nie jedź!”) Jeśli chcę więc ogarnąć jakieś dodatkowe projekty, to muszę to robić w przerwach, stąd ich pewne opóźnienia, czy nietypowe terminy startu. (Tym bardziej, że staram się mimo wszystko przestrzegać zasad ograniczonego czasu pracy, które głoszę.)

 

To chyba tyle z aktualności :) Bardziej merytoryczne wpisy wkrótce, a dziś życzę miłego oglądania :)

 


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis