Witaj,

Czas czytania: ok. 3 minuty.

Wiem, wiem, obiecałem Ci na dzisiaj nowy materiał odnośnie Coachingu Improwizacyjnego. Jest w przygotowaniu, ale wcześniej chciałbym podzielić się z Tobą czymś,  na co dzisiaj trafiłem i co mnie po prostu powaliło.

To coś, to Google Side Wiki ( http://www.google.com/sidewiki/intl/pl/index.html ), małe narzędzie o ogromnych możliwościach. To prawdziwy koszmar internetowych maniaków kontroli, wychodzących z założenia, że cenzura jest najlepszym sposobem na budowanie swojego wizerunku. To prawdziwy młot na nieuczciwych sprzedawców, nierzetelnych kontrachentów, ale także świetny sposób na wsparcie tych ludzi, którzy robią kawał dobrej roboty w swojej działce.

Jak to działa? Gdy masz w przeglądarce akturalną wersję Google Toolbar (jeśli nie masz – możesz ją łatwo zainstalować korzystając z powyższego odnośnika), znajdziesz tam ikonkę SideWiki. Ikonka ta pozwala Ci skomentować dowolną stronę WWW na której akurat jesteś (podpisując się przy tym, co pozwoli na przeciwdziałanie spamerom).  Właściciel strony nie ma wpływu na komentarze, a przeczytać ją może każda inna osoba posiadająca SideWiki.

Co to w praktyce oznacza?

Z jednej strony oczywiście może to być ujście dla wielu frustratów czy próby stosowania nieuczciwej konkurencji.  ALE to da się łatwo obejść – wypowiedzi każdego użytkownika są śledzone, dodatkowo, anonimowe wypowiedzi będą miały mniejszą wartość niż te podpisane i z wypełnionym profilem na google.

Z drugiej strony natomiast, oznacza to cudowne wyrównanie pola gry. Nieważne jak wielkim graczem jesteś. Jeśli zrobiłeś w konia choć jednego klienta – teraz ma on szanse powiadomić o tym wszystkich, którzy będą odwiedzali Twoją stronę. Nieważne jak niewielką jesteś firemką – jeśli klienci są z Ciebie zadowoleni, teraz mają prostą drogę do wyrażenia tego w internecie, łatwo, szybko i skutecznie.

A to oznacza rozwój w kierunku większej odpowiedzialności za klientów i za swoje działania, czyli w kierunku czegoś, z czego wszyscy skorzystamy. Dla mnie jest to iście wspaniałe rozwiązanie, doskonale wpisujące się w ideę, dla której pisałem takie materiały jak Poradnik Przetrwania w Wyborze Coacha/Trenera, dlatego mam nadzieję, że rozumiesz moje podniecenie i wybaczysz mi opóźnienie materiałów z improwizacji na rzecz tego wpisu ;)

Oczywiście, jest jeszcze szansa, że SideWiki się nie przyjmie. Ale jest ona minimalna – w końcu to Google, a korzyści z funkcjonowania tej zabawki są po prostu cudowne.

Dlatego, swoją drogą, mam do Ciebie prośbę. Zainstaluj SideWiki i skomentuj moje strony: blog.krolartur.com ; www.krolartur.com i www.changemasters.pl . Jeśli coś Ci się podoba, albo coś Ci się nie podoba – równie chętnie o tym usłyszę, a Tobie zajmie to dosłownie chwilkę.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis