Witaj,


Czas czytania: 2 minuty (plus oglądanie nagrań).


Od jakiegoś czasu jest pewna seria, którą oglądam z wielką pasją. Jest nią “Gordon Ramsey’s Kitchen Nightmares” – paradokument, którego bohaterem Gordon Ramsey – jeden z najlepszych kucharzy i restauratorów świata, właściciel kilkunastu restauracji wysoko cenionych w przewodnikach Michelin. Ramsey odwiedza kolejne restauracje stojace na progu bankructwa i stara się pomóc wyprowadzić je na prostą.


Poniżej fragment odcinka Kitchen Nightmares- dużo więcej można znaleźć na youtube.


Oglądam ten program z trzech powodów:

– po pierwsze, dla twardych rad biznesowych, które się tam pojawiają. Rad, które łatwo odnieść nie tylko do restauracji, ale też do innych rodzajów działalności;

– po drugie,  dla bezpośredniości Ramsey’a. Facet nie owija w bawełne i nazywa rzeczy po imieniu – bardzo rzadka umiejętność w obecnym świecie;

– po trzecie, dla reakcji osób, którym doradza.  Właśnie dla tych reakcji jest to obowiązkowy program dla wszystkich “zmieniaczy” – terapeutów, changeworkerów, coachów, itp.  Mamy tutaj sytuację, która dla wielu z nas będzie znajoma – opór, urażone ego, przekonania które przeszkadzają ludziom, ale które są zbyt cenne, żeby je porzucić, “jawiemlepiejsizm”, itp.


Widzimy jak trafia na nie facet, który jest niewątpliwie ekspertem w tym co robi, odnosi fenomenalne sukcesy – a i tak musi się stykać z takim szajsem. Nawet jeśli weźmiemy poprawkę na to, że jest tu nieco telewizyjnego kolorytu – i tak daje to świetną perspektywę na nasze własne doświadczenia.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis