Iluzja ma w sobie coś niezwykłego.  Pociąga, fascynuje… a przy tym ilustruje doskonale wiele ograniczeń ludzkiego umysłu. Zapewne dlatego tak wielu magików zostawało sceptykami i to często sceptykami wielkiej sławy i renomy. Wystarczy tu wymienić Harry’ego Hudiniego, Jamesa Randiego, czy duet Penn i Teller.

Sleight of Mind* jest wynikiem długiej i wytrwałej pracy zespołu neurologów, którzy zdecydowali się poznać neurologiczne podwaliny iluzji. Wspierani przez cały zespół światowej sławy iluzjonistów,  prowadzą czytelnika przez świat magii i błędy w przetwarzaniu danych przez ludzki mózg, które na tą magię zezwalają. A przy tym tworzą po prostu bardzo ciekawą i dobrze napisaną książkę – przynajmniej w oryginale, jako że nie miałem okazji zapoznać się z polskim jej wydaniem. Tym niemniej, ponieważ widzę, że książka wyszła już u nas, gorąco polecam jej lekturę – naprawdę warto, zrozumiesz dzięki niej dużo więcej o tym, jak działa Twój umysł.

5/5 – jedna z najbardziej wartościowych książek, jakie miałem okazję przeczytać w minionym roku.

Książka dostępna jest TUTAJ

*Termin Sleight of Mind jest aluzją do tzw. Sleight of Hand, technik iluzjonistycznych opartych na zręcznym manipulowaniu przedmiotami, np. dłońmi.  Podobną aluzją jest notabene NLPowski model Sleight of Mouth.


Lean Actions  - chcesz zoptymalizować swoje działanie, tak by łatwiej, szybciej i pełniej realizować swoje zamierzenia? Ten kurs zapewni Ci narzędzia do realizacji tego celu. Trzy intensywne dni poświęcone wprowadzeniu podejścia Lean Mind do Twoich codziennych działań. Już w październiku w Warszawie! Kurs dostępny jest samodzielnie, lub jako fragment szerszego cyklu Lean Mind Experience


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis