Blog Archives

Jak stosować efektywny altruizm?

05/11/2017

W poprzednim wpisie miałeś okazję dowiedzieć się czym jest efektywny altruizm i czemu warto się nim zainteresować. Teraz zajmiemy się tym, jak w praktyce wprowadzić go w życie.

Margines błędu w technikach zmiany

31/07/2017

Co jakiś czas spotykam się z tym, że ludzie nie są pewni czy daną technikę robią w wystarczająco dobry/pełny sposób, więc decydują się jej w ogóle nie robić. Dlaczego jest to błędem i jak skuteczniej do tego podejść?

Jak szukać pierwszej pracy?

12/07/2017

Przy okazji materiałów o utracie i zmianie pracy prosiliście też o tekst o tym, jak szukać pierwszej pracy. Wasze życzenie jest dla mnie rozkazem silną sugestią, więc… ;) P.S. Możesz zwrócić uwagę, że część porad jest podobna jak w pozostałych dwóch materiałach. Cóż, są pewne rzeczy, które sprawdzają się zawsze, niezależnie czy chodzi o pierwszą, […]

Procesy statusowe w pracy programisty – wykład

10/07/2017

Pojawił się online mój wykład z ostatniej konferencji 4Developers, pomyślałem więc, że fajnie będzie się nim z Wami podzielić :) Miłego oglądania!

Jak ułatwić sobie znalezienie kolejnej pracy?

05/07/2017

Najlepszy moment na przygotowanie się do szukania nowej pracy… to chwila gdy wciąż pracujesz. W poprzednim wpisie przyjrzeliśmy się temu, co zrobić w sytuacji utraty pracy. Jednocześnie taką sytuację można bardzo ułatwić, jeśli wcześniej poczyni się odpowiednie kroki.

Jak sobie radzić z utratą pracy?

03/07/2017

Co zrobić, gdy stracimy pracę? Jak sobie radzić psychicznie? O co warto zadbać w takiej sytuacji? Część odpowiedzi jest oczywista – choć nie zawsze wdrażana. Część może Was zaskoczyć. Artykuł ten jest odpowiedzią na Wasze prośby o poruszenie tego tematu na blogu. Jeśli chcecie inne tematy – dawajcie znać :) Tematy na wpisy są jak […]

Beyond NLP w Praktyce, czyli kawał ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy…

16/06/2017

Odkąd podjąłem decyzję o otwarciu MindStore, wiedziałem, że będę chciał udostępnić cały materiał Praktyka Beyond NLP również w formie e-learningowej. Zbyt wiele osób pisało do mnie, że nie jest w stanie wziąć udziału w szkoleniu ze względu na konflikt terminów czy problemy z dojazdem z innego kraju. No i sam uznaję ten materiał po prostu […]

Coaching Cargo, czyli kulty cargo w codziennym życiu

05/06/2017

Coraz częściej mam ostatnio wrażenie, że część z moich kolegów po fachu podchodzi do coachingu jak do kultu cargo. Inna sprawa, że gdy siadłem o tym pomyśleć, stwierdziłem, że niesprawiedliwie ograniczam temat do coachów czy trenerów. My jako ludzie mamy tendencje do uprawiania kultu cargo w codziennym życiu. I warto coś z tym zrobić! No, […]

Czy da się odzyskać wspomnienia hipnozą?

29/05/2017

Przeciętnie co półtorej miesiąca ktoś kontaktuje się ze mną z krótkim pytaniem. Czy da się odzyskać wspomnienia hipnozą? Czy mogę czymś wypełnić dziury w pamięci? Czy trans pomoże mi sobie przypomnieć? Krótka odpowiedź: nie. Dłuższa: hipnozą nie, ale być może są inne narzędzia.

Wykorzystaj swoje codzienne rutyny do rozwoju

20/05/2017

Popularnym błędem w stosowaniu narzędzi rozwojowych jest próba uczynienia z nich czegoś niezwykłego. Wycięcia ze swojego życia kawałka czasu i określenia tego czasu jako „to jest mój czas na rozwój”. Z jednej strony, jest to zrozumiałą skłonnością i warto przyjrzeć się skąd się bierze. Z drugiej, jest po prostu strasznym marnotrawstwem.