Gdy rozmawiam ze znajomymi, którzy od dawna obserwują środowisko rozwojowe, często zbiera się nam na wspominki. Jedną z obserwacji, którymi się zwykle w takich sytuacji dzielą jest to, jak przed laty, gdy zaczynałem pisać o różnych problemach z rozwojem, pozytywnym myśleniem czy poszczególnymi anty-guru, regularnie byłem za to atakowany. Te jatki i „shitstormy” na Goldenline i podobnych portalach – też je pamiętam ;)

Dziś już takich jatek nie ma – bo dokładnie ta sama krytyka spotyka się raczej z akceptującym kiwnięciem głową, gratulacyjnym „dobrze, że ktoś mówi o tym, co sam też uważałem” i podobnymi reakcjami. Wiele osób, które kiedyś serdecznie mnie nienawidziło za takie stwierdzenia, dziś powtarza dokładnie to samo. Niektóre nawet gratulują, inne zostały z czasem klientami i/lub znajomymi.

Kropla drąży skałę…

skala

Często, nawet jeśli masz rację, jeśli mówisz o czymś prawdziwym, potrzeba po prostu czasu i wielokrotnego powtarzania wiadomości, by słuchacz się z nią obył, przestał przed nią bronić, zaakceptował.

Czas, wytrwałość, ośli upór, wredność – niepotrzebne skreślić ;) O ile nie masz wyjątkowego szczęścia lub wyczucia czasu, to będziesz ich potrzebować nawet występując z najbardziej słusznym przekazem.

Nie znaczy to, że każda osoba która uparcie coś powtarza ma rację.

Nie znaczy to również, że każda idea przyjęta po latach oporu jest prawdziwa.

Znaczy to natomiast, że jeśli chcesz coś osiągnąć, zwłaszcza w zakresie ludzkich postaw i zachowań, to musisz się uzbroić w cierpliwość. Nie rzucać sobie nierealnych celów, a po prostu dodawać swój kamyczek, dzień po dniu.

Aż kamyczków będzie dość i zbierze się lawina.


Nie będzie łatwo. Ale może być skutecznie.

Powodzenia.Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy Finalną Wyprzedaż ChangeMasters. Te produkty nie będą już do kupienia po Brexicie - chcę uniknąć zamieszania w rozliczeniach z właścicielami praw autorskich. Ponieważ potrzebuję dwóch tygodni na domknięcie kwestii z nimi, do 15 marca wszystkie produkty ChangeMasters (Andrew Austin, James Tripp, Michael Perez) są w promocji 50%, a po tym terminie TRWALE znikną ze sklepu. (Oczywiście wszyscy, którzy kupili, będą wciąż mieli dostęp.)
 
W ofercie materiały m.in. n.t. skutecznego coachingu, hipnozy, pracy z metaforami, utraty wagi czy rozwoju biznesu coachingowo-szkoleniowego.
 
(Sytuacja mogłaby się zmienić gdyby jakimś cudem Brexit jednak nie miał miejsca, ale jest to obecnie mocno wątpliwe.)
 
Pełna oferta dostępna jest TUTAJ

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis