Co tam w sieci piszczy #9

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Uberyzacja gospodarki – cieszy mnie, że tego typu artykuły pojawiają się w takich mediach. Dodając go do tego zestawienia pomyślałem o fajnej analogii do tego, czemu powinno się ostrożnie podchodzić do takich kwestii jak Uber. Pomyśl, gdy rząd lub korporacja kieruje się TYLKO kryterium cenowym, narzekamy i oczekujemy fuszerki, prawda? To czemu w prywatnym życiu oczekujemy czegoś innego, decydując się tylko na to kryterium?


Drukowanie 3D próżni (ang) – ciekawy artykuł o tym, czemu zapowiadana swego czasu rewolucja druku 3D nie zaistniała i raczej nie zaistnieje.


Nie pracujemy za darmo, przetargi mają kulawe procedury – świetny artykuł biznesowy


Czemu nie powinieneś ćwiczyć w celu utraty wagi (ang) – bardzo fajne zestawienie badań dotyczących tego, czemu zdecydowanie warto ćwiczyć, ale utrata wagi to głównie kwestia diety.


Ogromna kolekcja map w wolnym dostępie – lubię kolekcjonować różne wolnodostępowe bazy. W tym wypadku mamy bazę starych map. A nuż się komuś do czegoś przydadzą?


Apple ukradł moją muzykę. Nie, serio (ang) – ciekawy artykuł o groźbach pewnych korporacyjnych zagrań i możliwych problemach z chmurą danych…


Australia – Sydney – bardzo fajny wpis podróżniczy z wizyty w Sydney


Rosyjski nastolatek urodzony bez palców zostaje uznanym pianistą (ang) – nieco popularystyczny artykuł, ale fajnie demonstrujący, że nawet poważne wrodzone ograniczenia mogą zostać pokonane przez odpowiedni i wytrwały trening.


Fajny wywiad z Zandbergiem – nie zgadzam się ze wszystkim, co postuluje Razem, ale z ogromną chęcią widziałbym naszą politykę jako miejsce debat (faktycznych debat, na argumenty!) między Razem, a .N


Co by było, gdybyśmy po prostu dali ubogim pieniądze na utrzymanie? (ang) – moje pierwsze zetknięcie z koncepcją gwarantowanego dochodu bezwarunkowego było wielkim „że co?” Im dłużej jednak analizuje temat, tym bardziej jestem ciekawy. NIE WIEM czy to dobre czy złe rozwiązanie, jestem ciekawy. Dlatego właśnie tak interesujące są lokalne eksperymenty z tym rozwiązaniem, np. opisany w tym artykule.


Trudeau i kanadyjska anomalia – w czasach gdy w wielu miejscach skrajna prawica zaczyna dominować, w Kanadzie władzę objął premier po prostu skrajnie inny. Nie tylko od prawicy, ale, mam wrażenie, skrajnie inny od większości dotychczasowej klasy politycznej na świecie. Nie wiem, może jeszcze się okaże, że trzyma w piwnicy zwłoki dzieci mordowanych podczas krwawych orgii, ale na razie wydaje się być po prostu niesamowicie dopasowanym człowiekiem na odpowiednim miejscu. Zazdroszczę Kanadyjczykom.


Sekretny wstyd Amerykanów z klasy średniej (ang) – o tym jak amerykański sen się załamał i nawet klasa średnia ledwo wiąże koniec z końcem… Ale wstydzi się o tym mówić.


Rodzicielskie tweety Ryana Reynoldsa (ang) – po prostu zabawne :) No i Deadpool ;)


Chrzest Polski – bezużyteczny mit – ciekawa historyczna analiza odnośnie znaczenia chrztu Polski. Nie wiem czy ze wszystkim się zgadzam, ale warto poznać.


Trudna prawda o szybkim czytaniu (ang) – czemu szybkie czytanie to niestety w dużej mierze fikcja…


Fajne grafiki rodzimego artysty -po prostu warto obejrzeć


4 mężczyzn z 4 różnymi dochodami otwarcie rozprawia o życiu na jakie ich stać (ang) – od multimilionera do osoby na granicy ubóstwa, jak wygląda ich życie i podejście?Praktyk Beyond NLP - skoncentrowana dawka rozwojowej wiedzy i praktycznych umiejętności. Komunikacja, inteligencja emocjonalna, perswazja, zarządzanie czasem, organizacja czasu. To wszystko i dużo więcej- już 17-25 marca 2018!

 


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis
  • Bardzo mnie cieszy, że na liście polecanych linków znalazł się ten o dochodzie gwarantowanym. Jedni się zgodzą z tą koncepcją (w tym ja) a inni nie. Warto zmienić dotychczasowe myślenie i otworzyć się na nowe rozwiązania mogące poprawić życie i prowadzić do postępu, który musi być. System w którym żyjemy (wartość człowieka zależy tylko od jego płatnego zawodu i tego ile zarabia) już się kompromituje. Dóbr jest pod dostarkiem tylko ich podział jest niesprawiedliwy i dobrze, że coraz więcej osób o tym mówi. Na szczęście systemy nigdy nie trwały wiecznie, więc coś nowego musi się pojawić. Wygląda na to, że z BDG wszystko idzie w dobrym kierunku i to może być przyszłość.

  • Fajnie poczytać o czymś nowym ;)

    Pozdrawiam mega pozytywnie

  • Magda Bednarczyk

    Jak widziałbyś debatę miedzy N. a Razem? Próbuję sobie coś takiego wyobrazić i mam jakiś dysonans poznawczy. (I żeby nie było – nie pytam ironicznie, jestem ciekawa po prostu).

    • Tak, zdecydowanie. Jedni i drudzy potrafiliby debatować na argumenty. Przykładem bliskim była dla mnie dyskusja Petru i Nowackiej przed wyborami. Fajny przykład jak można się nie zgadzać, a z klasą i sympatią dyskutować.