Co tam w sieci piszczy #7

Siódma część cyklu z poleceniami ciekawych materiałów do przeczytania online. Przed Wami mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

net3

Cały ten węgiel – przestrzenna analiza tego, ile dwutlenku węgla wypuściliśmy do atmosfery przez ostatnich 200 lat


Czemu Trump (ang) – George Lakoff analizuje wyniki Trumpa z perspektywy lingwistyki poznawczej i modelu surowego ojca


Tajna historia matematyki– nieco o historii matematyki i różnych ciekawostkach z nią związanych


Gorsze niż myśleliśmy (ang) – artykuł o TPP i o tym, czemu może warto się tym zacząć przejmować…


Śpiewać każdy może – czyli o nadchodzących cierpieniach mojej żony ;)


„House of cards” czyli dlaczego demokraci są najlepszymi republikanami – ciekawa analiza sytuacji politycznej w USA


Poprawność polityczna – czym jest, a czym na pewno nie jest – ostatnio dużo pada krytyki poprawności politycznej. Sęk w tym, że to zwykle chochoły – pseudoargumenty, krytykujące coś innego, niż to co faktycznie kryje się pod tą nazwą.


Rząd Indii staje się coraz bardziej antynaukowy (ang) – jak rządy prawicy w Indiach prowadzą do absurdów… i czemu brzmi to tak znajomo?Dłuższa w artykule.


Odklejona lewica? Chyba Ty! – o faktycznych działaniach i postulatach lewicy w Polsce, w kontraście do ich społecznego obrazu


Jak stać się autorem bestsellerów? Poświęć 3 dolary i 5 minut czasu! (ang) – o tym jak łatwo oszukać system i stworzyć „bestseller” (który sprzedał całych 5 sztuk). W przygotowaniu dłuższy artykuł w temacie na tego bloga :)


Tyle w tym wydaniu :) Do przeczytania :)Już 3 lutego powrót klasycznego szkolenia ChangeMakers, czyli Gier Statusowych w Praktyce. Jeśli chcesz nauczyć się korzystać ze "statusów", to Twoja okazja.


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis
 • ja

  Link do śpiewania nie działa.

 • Daniel

  Czekam z niecierpliwością na artykuł dotyczący Carl Junga :)

 • Jacek

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Globalne_ocieplenie_-_wielkie_oszustwo
  Na globalnym ociepleniu zbyt wiele osob chce zarobic, wiec – nawet jesli takowe zjawisko istnieje – a jak widac – jest tyle samo argumentow jaki i kontrargumentow, to zawsze pozostanie pytanie – czy do prawdy w tej kwestii w ogole da sie kiedykolwiek dotrzec…

  • Mylisz się i to głęboko, opierając swoją wiedzę o odleciane filmy spiskowe. Proponuję jednak się dokształcić. Nie ma tyle samo argumentów jak i kontargumentów. Kontargumentów nie ma – realnych – praktycznie wcale. Globalne ocieplenie jest faktem potwierdzanym przez światową naukę. Tu nie ma żadnej poważnej dyskusji, równie dobrze mógłbyś dyskutować z prawami termodynamiki. Antropogeniczność globalnego ocieplenia jest faktem potwierdzanym przez światową naukę. Jedyne o czym można tu dyskutować jest to jakie konkretnie działania byłyby najwydajniejsze w redukcji (nie powstrzymaniu – to jest wykluczone już – ale redukcji) skali globalnego ocieplenia oraz jakie cele są realnymi celami dla takiej redukcji.