Co tam w sieci piszczy #6

Szósta część cyklu z poleceniami ciekawych materiałów do przeczytania online. Przed Wami mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Ciężar welonów – ciekawa rozmowa z reporterką, która przeprowadza wywiady z byłymi zakonnicami.


Jak napiwki wzięły się z rasizmu (ang) – i już wiadomo czemu nie lubię napiwków ;) A na serio, po prostu dość ciekawa historyczna anegdota.


Jak górale poradzili sobie z uchodźcami – bardzo fajny artykuł na temat fałszywych niusów w internecie.


Próbowałeś kiedyś sprzedać diament? (ang) – dobre podsumowanie skrajnie sztucznego popytu na diamenty wykreowanego przez korporacje i podtrzymywanego przez nie do dzisiaj.


Ile czasu pożera naukowcom praca administracyjna – nie, nauka nie jest idealna, a pewne elementy systemu akademickiego są po prostu zepsute. Oto jeden z nich.


7 niesamowitych chrząszczów (ang, ale głównie fotki) – bo chrząszcze :)


Polscy mężczyźni bronią mnie przed imigrantami? To ja dziękuje – felieton o szacunku do kobiet.


Czemu nie możemy zbudować niepryskającej toalety (ang) – krótka odpowiedź? Bo innowacyjność rynku przegrywa ze zwykłym tabu n.t. pryskającego moczu ;) Dłuższa w artykule.


Nędza przedwojennej Warszawy – jak to kiedyś było…


„Internet rzeczy” jest skrajnie zepsuty (ang) – jeśli masz internetową kamerkę do monitorowania dziecka… to dowolna osoba ogarnięta odrobinę w internecie może je przez nie podglądać. O tym i o innych zagrożeniach nadmiernej cyfryzacji w artykule.


Jak uczynić Amerykę ponownie wielką? Pozbądźmy się najgłupszej idei na świecie (ang) – czemu teza, że jedynym celem korporacji jest zysk udziałowców jest głupia i szkodliwa dla wszystkich – łącznie z udziałowcami.


Tyle w tym wydaniu :) Do przeczytania :)Rekrutacja na wiosennego Praktyka Beyond NLP już się rozpoczęła :) Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i skorzystaj ze zniżki w przedpłacie! Więcej informacji znajdziesz na BeyondNLP.pl


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis