Co tam w sieci piszczy #27

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Co czyni wystąpienia TED wirusowymi? Analiza języka ciała (ang) – próba wskazania czynników, które przyczyniają się do popularności wystąpień na TED.


Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie związków i rodzicielstwa osób homoseksualnych i biseksualnych – czyli może czas, żebyśmy takie kwestie rozstrzygali w oparciu o naukę, a nie religię?

Nastolatka z instagrama opisuje rzeczywistość „celebryty social media” (ang.) – demonstruje ogromną część „dymu i luster”, pozowania powszechnego w tym światku.


Wywiad ze „Stasiem Klęskim” – czyli Magazyn Porażka wideo :)


Rzeczy, które mają największą szansę Cie zabić (ang, photo) – mały kawałek statystyki, dla odpowiedniej perspektywy


Czemu nikt nie ukradnie Twojego głupiego pomysłu na startup (ang) – regularnie spotykam się z ludźmi zakładającymi, że ich pomysł na startup jest wyjątkowo cenny. Nie jest. Know-how jest cenny. Wysiłek jest cenny. Pomysł? Tych jest bez liku!


Mikrodawki – jak to się robi w Polsce? – reportaż o ludziach przyjmujących minimalne porcje narkotyków


Jak doszło do tego, że liderzy republikanów zaczęli postrzegać globalne ocieplenie jako oszustwo (ang) – spojler: lobbing


Kilka mitów o gospodarce, które krążą po Polskim internecie – dobry, oparty na badaniach artykuł


Wybitni naukowcy mogą hamować naukę (ang) – czemu w nauce nie powinno być autorytetów


Naturalna żywność? Nie istnieje! – czemu naprawdę dawno już czas zaakceptować GMO


Technika, która pomoże Ci szybciej opanować umiejętności ruchowe (ang) – kolejna cegiełka do modelu skutecznej nauki


Jak sobie radzić z psychologicznym ryzykiem bycia freelancerem – freelance to nie tylko korzyści, to również szereg zagrożeń


Czemu bogaci i potężni są często nieuczciwi (ang) – kolejna cegiełka do modelu zachowań statusowychRekrutacja na wiosennego Praktyka Beyond NLP już się rozpoczęła :) Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i skorzystaj ze zniżki w przedpłacie! Więcej informacji znajdziesz na BeyondNLP.pl


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis
  • Kuba

    Pozwolę sobie skomentować w lekko innym temacie – trafiłem ostatnio na książkę tytułem „Sztuka szczęścia” („The Art of Happiness”) autorstwa psychiatry Howarda Cutlera. Czy miałeś może z nią styczność, bądź z samym nazwiskiem dr Cutlera? Trudno mi znaleźć informacje o jakości jego badań/poglądów, wszak znany jest głównie z tej książki. A może to być ciekawa lektura, jeśli ów psychiatra był rzeczywiście lekarzem z prawdziwego zdarzenia.

  • Alf

    Ad.6 Sam pomysł nie jest wiele wart. O wiele więcej warta jest wizja czyli nie tylko pomysł na jakiś produkt czy usługę ale całościowy plan jak to sprzedać, wypromować, poradzić sobie z różnymi trudnościami na różnych etapach rozwoju. Bardzo słaby artykuł downa, który najwyraźniej jest na bakier z logiką gdyż część tej wyliczanki nie jest w ogóle sensowną odpowiedzią na postawione pytanie, a także to po prostu bullshit. Z tego wszystkiego jednego nie rozumiem, jedno można uznać za prawdziwe ale zbyt ogólne, 6 – brak logiki, 3 bullshit. Aż się słabo robi gdy się czyta wypowiedzi „co ma piernik do wiatraka”. Prawdopodobieństwo kradzieży pomysłu jest małe z zupełnie innych powodów. Powiedziałbym tak – szansa kradzieży pomysłu jest minimalna jeśli wziąć pod uwagę jednego interesanta ale jeśli szastamy naszym pomysłem wszem i wobec, szansa robi się spora. To tak jak szansa wylądowania pod kołami lub na masce auta gdy przechodzimy na czerwonym. Jeśli jednorazowo nic prawdopodobnie się nie stanie, jeśli nontopa – mógłbym za to obstawiać.