Co tam w sieci piszczy #26

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Pułapki na dobrych ludzi – bardzo dobry tekst polki, która uczy uchodźców i imigrantów w Berlinie


Przewodnik po prawdziwych amerykańskich dinerach (ang) – Amerykanie mają charakterystyczny rodzaj knajp, znany jako „diner”. Czym się wyróżniają i co jest w nich niezwykłego?

Wpływ wprowadzenia szczepionek na występowanie chorób (ang) – zestaw prostych infografik obalający popularny wśród antyszczepionkowców argument o lepszej higienie jako przyczynie zaniku epidemii chorób zakaźnych.


Młodzi, piękni, patrioci – rozmowy z chłopakami z prawej strony – ponieważ zbyt często obydwie strony debaty się radykalizują i odcinają od siebie nawzajem, tutaj jest próba lepszego zrozumienia drugiej strony.


Czemu naukowcy uwielbiają badać Buffy (ang) – pomijając oczywiście kwestie, że to po prostu bardzo dobry show.


Czy Polacy naprawdę wydają na nielegalne ebooki 144 miliony złotych rocznie? – solidna dekonstrukcja pewnych krążących po internecie tez.


Dlaczego krawat Trumpa jest taki długi? – nie jestem pewien, czy zgadzam się z wnioskami tego postu, ale są one ciekawe jako argumentacja


23 znaki na to, że tak naprawdę jesteś narcyzem udającym introwertyka (ang) – ciekawa kwestia „skrytego narcyzmu” i jego identyfikacji


Wszyscy dorabiamy – nieco o tym co jest nie tak ze służbą zdrowia


Matematyczna reguła, która pokazuje jak zdobyć to, czego chcesz (ang) – spoiler: wykazuj inicjatywę


Stare centrum handlowe przerobione na niewielkie osiedle mieszkaniowe – ciekawy projekt architektoniczny


Jak wyjaśnić białe uprzywilejowanie białemu bankrutowi? (ang) – nieco o tym jak działa uprzywilejowanie i dlaczego przeciwdziałanie mu jest takie ważne


Ludzie z klasycznych obrazów umieszczeni w codziennym życiu (photo) – fascynujące kolaże :)


Ilustrator Disneya pokazuje życie ze zwierzakiem-ośmiornicą (photo) – urocze rysunki ;)Gry Planszowe w Szkoleniach - eksperymentalne szkolenie n.t zastosowania machanizmów gier planszowych w szkoleniach rozwojowych, połączenie lat pasji trenerskiej i planszówkowej. 15 kwietnia 2018, Warszawa. Do 25 marca w przedpłacie tylko 350 zł!

 


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis
  • Piotr Bekier

    W sumie artykuł o zmierzeniu swego poziomu narcyzmu daje faje pole do uświadomienia sobie gdzie trzeba jeszcze nad sobą popracować w kwestii pewności siebie czy poczuciem za dużej wartości do samego siebie?