Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)Francja nauczyła was bezczelności. Jak uczyć w arabskim gettcie – fajny i napisany z dużym wyczuciem artykuł n.t. edukacji, mniejszości i docierania do uczniów.


Co coachowie mogą zrobić dla Ciebie (ang) – ciekawa analiza opłacalności coachingu z Harvard Business Review


Osiedle wzdłuż całej Polski – wyobrażeń n.t. tego jak Polska powojenna miała wyglądać było wiele. To jest jednym z oryginalniejszych.


Czy „lepsze” jajka naprawdę lepiej smakują? (ang) – fajny nieformalny eksperyment n.t. tego jak odbieramy jedzenie w zależności od oczekiwań.


Wolność i przerażenie – mocny artykuł n.t. wyzwolenia Auschwitz.


Najprostsze wyjaśnienie uprzywilejowania (ang, komiks) – krótki, prosty komiks wyjaśniający esencję uprzywilejowania i czemu często pozostaje niewidoczne dla uprzywilejowanych.


Adopcje zagraniczne, gdzie tkwi problem – fajny artykuł wyjaśniający dobrze problematykę adopcji, w tym adopcji zagranicznych.


Mamy teraz genetyczny przepis na to, aby pomidory znów smakowały jak pomidory (ang) – przez ostatnich kilkadziesiąt lat przemysłowe rolnictwo skupione było na odmianach pomidorów dających wysokie plony, ładne i trwałe owoce. Smak zszedł na dalszy plan. Teraz ruszają masowo badania służące izolowaniu genów odpowiedzialnych za smak i przywracanie smaku do owoców i warzyw.


Polska na skraju pogromu – artykuł n.t. noworocznych wydarzeń w Ełku i pokrewnych kwestii.


Są ludzie, którzy wierzą, że dokonaliśmy inwazji na Irak aby zdobyć Gwiezdne Wrota (ang) – rozmawiałem ostatnio ze znajomym o absurdach ukrytych w czeluściach internetu. Oto jeden z nich.


Ile jesteśmy skłonni płacić za ebooka – ciekawy artykuł w tej kwestii


10 cytatów ze Świata Dysku, które przydadzą Ci się w najbliższych latach (ang) – trafne i zabawne


Mark Hamill dubbuje tweety Trumpa głosem Jokera (ang, krótkie) – to tak cudownie pasuje


45 lat ataków terrorystycznych w Europie na wizualizacji (ang) – dobra ilustracja realnej skali problemuTradycją jest już, że w okresie od Świąt do moich urodzin - 5-go stycznia - mamy na MindStore promocję. 

Tak jest i w tym roku. 30% na wszystko (niedługo będzie też okazja kupić kilka szkoleń otwartych zaplanowanych na 2019, tak stacjonarnych jak i webowych). Zapraszam!


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis