Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)Radca Bezprawny: Harry Potter i Tajemnica Sondaży – choć autora mam często chęć udusić gdy za długo kombinuje nad ruchami w kolejnej planszówce, to wiedzy i bystrości mu odmówić nie sposób. Tu bardzo sensownie wyjaśnia wiele z problemów dotyczących sondaży. Czemu z miesiąca na miesiąc mogą być tak duże różnice? Co nam mówią?


7 błędnych przekonań n.t. nauki i zdrowia, które powinny sczeznąć razem z 2016 (ang) – jakie koncepcje warto by już zakopać i zostawić za sobą?


Molestowanie nasze powszednie – jakkolwiek zła może być kultura gwałtu obecnie, widać i tak poprawę względem tego co było. Mocno niekomfortowa lektura.


Jestem pedofilem, ale nie potworem (ang) – jeden z artykułów, który faktycznie skłonił mnie do solidnej refleksji. Głos osoby o skłonnościach pedofilskich, która nie daje im upustu, wie, że są czymś złym, ale jednocześnie prosi by traktować go jak człowieka w pewnym sensie upośledzonego, a nie moralnie złego. Nie prosił o takie skłonności, po prostu je ma, nie może ich zmienić, może po prostu nie dawać im upustu.


Jak rozpoznawać fałszywe informacje w mediach – fajne omówienie różnych trików perswazyjnych używanych w mediach


Czemu biali to ekspaci, a cała reszta to imigranci (ang) – ciekawy artykuł o tym, jak rasa wpływa na etykietkowanie pracowników.


Cały syf świata – bardzo ciekawy, szczery, choć dość długi artykuł. O seksualności, tabu, uprzedzeniach, kulturze gwałtu i nie tylko.


Zarówno racjonalne argumenty, jak i kpiny mogą zmniejszyć wiarę w teorie spiskowe (ang) – co działa w przekonywaniu ludzi, a co nie?


Niezwykłe podziemne labirynty w Europie, zdjęcia Anny Arinovej (foto) – niezwykłe zdjęcia


Ludzie w Europie dramatycznie przeceniają rozmiar mniejszości muzułmańskich (ang) – kolejna demonstracja różnic między rzeczywistością, a oczekiwaniami na jej temat.


500+ wyciąga miliony polaków z biedy – tak jak nie jestem zwolennikiem tego programu, wciąż mam wątpliwości na ile da się go finansować oraz jestem przeciwko partii, która go wprowadziła, tak uważam, że należy mówić o wynikach, tam gdzie się pojawiają – bo dyskusja ma sens tylko w oparciu o jak najpełniejsze informacje.


Myśli w głębinach – wewnątrz umysłu ośmiornicy (ang) – rzadko kiedy miewam opory etyczne w kontekście jedzenia, ale przyznam, że coraz silniejsze stają się u mnie opory przeciwko jedzeniu ośmiornic (choć bardzo lubię), których inteligencja jest naprawdę zdumiewająca.


Maski karnawałowe (foto) – uwielbiam maski karnawałowe, w stylu weneckim i nowoorleańskim. Są dla mnie piękne. A ten pintrest zbiera nieco prawdziwych cudeniek.


Amerykańscy weterani stają się żywymi tarczami w rezerwacie (ang) – zapewne nie wiedziałeś nawet, że w USA od kilku miesięcy trwa dramatyczna walka między grupą Indian walczących o swoje ziemie, miejsca pochówku, itp., a paktem rządowo-korporacyjnym. Trwa – i grupa weteranów wykazała się tam dużą odwagą i poświęceniem.


Unikanie głupoty jest łatwiejsze niż dążenie do błyskotliwości (ang) – krótki artykuł, ciekawa perspektywa. Inwestowanie, ale można to odnieść do dowolnego obszaru.Potrzebujesz dawki solidnej determinacji do działania? Chcesz zaangażować się bardziej, usprawnić swoje działanie, wesprzeć swoją motywację? Chcesz by Ci się bardziej chciało, a co ważniejsze - chcesz być w stanie robić to co trzeba, nawet gdy Ci się niezbyt chce? Poznaj e-kurs Determinacja w Działaniu! 26 lekcji wideo, 210 minut, praktyczne i konkretne rozwiązania do wprowadzenia w życie od razu! Już teraz na Mindstore.pl


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis