Co tam w sieci piszczy #16

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)net

Nie muszę z Tobą być – dobry wywiad na temat związków.


Biegun Północny jest 20C cieplejszy niż zwykle (ang) – o tym, że mamy naprawdę duży problem.


Czym grozi dzieciom wychowywanie przez pary jednopłciowe? – niczym. Dobre obalenie wielu homofobicznych mitów w temacie.


18 grafik wyjaśniających globalny niedobór żywności (ang) – zapewnienie odpowiedniej produkcji żywności to jedno z największych wyzwań czekających na ludzi. Warto zrozumieć jego naturę.


Po co nam Starówka? – co nie działa w warszawskiej Starówce i jak to zmienić?


Tako nie rzecze Zarathustra (ang) – świetny film o tym, jak to filozofia Nietzsche’go została zakopana pod kilkoma jego niezwykle cytowalnymi, ale łatwymi do wyrwania z kontekstu zdaniami.


Kompetencej twarde i miękkie – sztuczny podział? – wartościowy wywiad o tym, że tworzenie podziału na twarde i miękkie kompetencje, niekoniecznie ma jakikolwiek sens.


Klisze fabularne kontra kobiety w grach (ang) – świetny cykl Anity Sarkeesian n.t. mizoginistycznych skłonności w grach komputerowych.


Najnowsi barbarzyńcy – bardzo ciekawy artykuł o tzw. alt-right, nowym, ale niepokojąco potężnym ruchu w internecie


Internowali moją rodzinę. Nie pozwól im tego zrobić Muzułmanom (ang) – George Takei, amerykanin japońskiego pochodzenia, daje świadectwo internowaniu swojej rodziny w czasie masowych internowań podczas drugiej wojny światowej.


Nie chciałem aborcji, ale teraz życie samotnego ojca to jakieś piekło – prawdopodobnie copypasta, ale copypasta fajnie odwracająca perspektywę.


Koty w kapeluszach utkanych z ich własnych włosów (ang) – bo tak. Bo jak możnaby nie, gdy już raz o tym usłyszysz?


Zabójcze szczepionki z UFO nad Smoleńskiem – bardzo fajny wpis o odlotach różnych rodzajów


Słynne piosenki wyjaśnione przez proste komiksy (ang) – z kategorii „po prostu zabawne” :D15 sierpnia na blogu ukazał się 1000-ny wpis, trzeba to uczcić! Przez 10 dni, do 25 sierpnia włącznie, wszystkie produkty na MindStore o 20% taniej! Chcesz być bardziej kreatywny? Lepiej się motywować? Być pewniejszym siebie? Opanować Beyond NLP? To wszystko i dużo więcej na MindStore.pl!


Jeśli lubisz te materiały, polub i fanpage bloga :)


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis
  • Pavel K.

    Artykuły o alt-prawicy i teoriach spiskowych trochę przerażają. We wpisie o Brexicie i Trumpie była teoria, wg której większa aktywność konserwatywnych trolli jest zwiastunem liberalizacji społeczeństwa, tu z kolei mamy pokazany groźny, zorganizowany ruch, któremu nie wiadomo jak się przeciwstawić.