Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

wybor

Klęska Multi-Kulti? Czym jest ten cały multikulutralizm? – obalenie popularnych mitów w temacie.


To, kogo nienawidzisz zależy od tego jak jesteś bystry (ang) – jak się okazuje, jest duża różnica w obiektach niechęci, w zależności od osoby, która tą niechęć wykazuje.


Traffic Monsoon – upada kolejna piramida finansowa – powiedzmy sobie szczerze, jeśli coś wygląda za dobrze, to raczej takie jest. Pada kolejna piramidka, a prawdziwe pozostaje stare prawo – jeśli chcesz zarabiać na piramidzie, wejdź wcześnie i wcześnie z niej wyjdź. Cokolwiek innego jest finansowym seppuku.


Czego się nauczyłam jako konsultantka dla samowykształconych fizyków (ang) – bardzo ciekawy artykuł  na temat trudności z przekazaniem wiedzy naukowej laikom, problemach z metaforami, itp.


A-leją zasłużonych – fajna, choć fikcyjna, copypasta.


Jak Ayn Rand pomogła uczynić Amerykanów chciwym i samolubnym narodem (ang) – książki Ayn Rand bardzo wpłynęły na kulturę popularną. Pytanie, czy w korzystny sposób?


Herbata i zgoda (ang, film) – świetna demonstracja kwestii zgody na seks na przykładzie częstowania kogoś herbatą


Postacie pracują dla nie (ang) – wywiad z J.Michaelem Starczynskim, scenarzystą klasyki SF czyli Babylon 5


Jak maleńka byłaby oryginalna Godzilla w porównaniu z dzisiejszym Tokyo? (ang) – krótkie porównanie tego, jak bardzo świat się zmienił przez ostatnie pół wieku…


Rynek ceni grafomanów –  ciekawy wywiad z tłumaczem książek.


Inwigilacja wywołuje potulność, lęk i autocenzurę (ang) – podsumowanie badania pokazującego, że sama obecność inwigilacji (podsłuchów, itp.) prowadzi do autocenzury i zmiany zachowania, nie można więc twierdzić, że „uczciwi nie mają czego się bać”.


Klaps dany dziecku działa odwrotnie, niż oczekuje rodzic – czemu kary fizyczne dla dzieci to nie jest dobry pomysł.Potrzebujesz dawki solidnej determinacji do działania? Chcesz zaangażować się bardziej, usprawnić swoje działanie, wesprzeć swoją motywację? Chcesz by Ci się bardziej chciało, a co ważniejsze - chcesz być w stanie robić to co trzeba, nawet gdy Ci się niezbyt chce? Poznaj e-kurs Determinacja w Działaniu! 26 lekcji wideo, 210 minut, praktyczne i konkretne rozwiązania do wprowadzenia w życie od razu! Już teraz na Mindstore.pl


Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis